Pomoc

Konkurs stypendialny - III edycja Agrafka Agory 2016/2017

Konkurs Stypendialny „Agrafka Agory” 2016/2017

                              

Agrafka Agory” - Lokalny Fundusz Stypendialny jako partnerski program Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacji Agory realizowany jest w roku akademickim 2016/2017 przez Fundację Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak.

Głównymi celami „Agrafki Agory” są: pomoc osobom młodym, zdolnym, pochodzącym z rodzin ubogich w podjęciu i kontynuowaniu nauki na studiach wyższych, rozwój zainteresowań i talentów, a także wzrost zaangażowania społecznego wśród studentów. Konkurs stypendialny służy także rozwojowi idei stypendiów w Polsce.

O uzyskanie pomocy mogą ubiegać się studenci rozpoczynający naukę na I roku studiów dziennych, jak i studenci, którzy kontynuują naukę na dziennych studiach wyższych, spełniający następujące warunki:

  • posiadają miejsce zameldowania na terenie powiatu brzozowskiego,
  • mają trudną sytuację materialną w rodzinie,
  • wykazują wzorową postawę społeczną i byli zaangażowani w działalność pozalekcyjną (udział w olimpiadach, konkursach, działalność artystyczna, sportowa, na rzecz szkoły, wolontariat, uczestnictwo w zespołach tanecznych, teatralnych, akcjach charytatywnych)
  • złożyli wniosek wraz z załącznikami w wyznaczonym terminie.

Kompletną dokumentację należy składać w siedzibie Fundacji przy ul. Kościuszki 23 w Brzozowie do 10 września 2016 roku.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w siedzibie Fundacji lub pod nr tel 13 43 440 20 w.30 lub 886 121 202.

Partnerzy III edycji konkursu:

Paweł Malczyk - Wicket Software w Krakowie, Łukasz Lisowski - Terenowy Zespół Projektowy w Brzozowie

       

   NASI STYPENDYŚCI:

 

WERONIKA NOGAJ 

Nazywam się Weronika Nogaj, mam 19 lat i jestem studentką pierwszego roku farmacji na Śląskim Uniwersytecie Śląskim. Od zawsze interesowałam się leczniczym działaniem roślin, a także ich wpływem na ludzki organizm, stąd taki kierunek studiów. Bardzo lubię pomagać innym, gdyż sprawia mi to ogromną przyjemność, kiedy widzę uśmiech na czyjejś twarzy. Szczególnie lubię organizować zbiórki pieniężne na rzecz chorych, szczególnie dzieci, ponieważ dzięki dobroci i hojności nas wszystkich ktoś może zyskać szansę na normalne życie.

 

BEATA SZOSTAK

Studiuję filologię polską na Uniwersytecie Rzeszowskim. Moją pasją jest literatura, sporo czytam, szczególnie powieści obyczajowych. Poza tym, lubię pracować z dziećmi. W wolnym czasie szydełkuję. W przyszłości chciałabym pracować jako edytorka w wydawnictwie książkowym.


DAWID CZUBA

Nazywam się Dawid Czuba i mam 23 lata. Jestem studentem kierunku Górnictwo i geologia na specjalności geologia naftowa. Studia te podjąłem na fantastycznej uczelni jaką jest krakowskie AGH. Poza studiami bardzo interesuję się sportem, przyrodą i podróżami. Od zawsze uwielbiałem grać w siatkówkę i piłkę ręczną, a także wędkować i grać z kolegami w piłkę nożną. W wolnym czasie spotykam się z przyjaciółmi bądź Dziewczyną. Moją wielką pasją są góry, gdzie staram się spędzać jak najwięcej czasu każdego roku.


 

Pomagają nam