Tak pomagamy

Nasze subkonta - Nasi Podopieczni (B-F)

BARABASZ OLIVIA

Urodzona: 26.04.2005

Mam na imię Olivia. Choruję na zespoł mielodysplastyczny RAEB-T. Jest to choroba bardzo rzadko występująca u dzieci. Jedyną skuteczną metodą leczenia jest przeszczep szpiku oraz długie leczenie. Za okazaną pomoc serdecznie dziękuję.


BARAŃSKA OLA

Urodzona: 16.08.2004

Mam na imię Aleksandra. Jestem chora na cukrzycę typu I. Zachorowałam na cukrzycę w 2011 r. Jedynym możliwym leczeniem tej choroby jest ciągłe podawanie insuliny, właściwe odżywianie oraz wysiłek fizyczny. Pomimo posiadania pompy insulinowej leczenie tej choroby jest bardzo kosztowne. Bardzo proszę, pomóżcie mi w codziennej walce z chorobą, przekazując na moje subkonto w Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak 1% podatku dochodowego.

 

BURNAT MATEUSZ

Mam na imię Mateusz. Jestem chory na cukrzycę typu 1 i celiakię. Zachorowałam na cukrzycę w 2010 r. Jedynym możliwym leczeniem tej choroby jest ciągłe podawanie insuliny, właściwe odżywianie oraz wysiłek fizyczny. Pomimo posiadania pompy insulinowej leczenie tej choroby jest bardzo kosztowne. Pieniądze zebrane z 1% podatku przeznaczone są na zakup sensorów, których koszt wynosi 199 zł na 6 dni. Oprócz tego jestem na diecie bezglutenowej która jest bardzo kosztowna. Bardzo proszę, pomóżcie mi w codziennej walce z chorobą, przekazując na moje subkonto w Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak 1% podatku dochodowego. Dziękuję.


CZEKAŃSKI ALAN

Urodzony: 13.07.2014

Schorzenie: niedosłuch obustronny stopnia bardzo głębokiego


DĄBROWSKA ALICJA I ANIA

Urodzone: Ania - 3.02.2005, Ala - 6.08.2009

MUKOWISCYDOZA to choroba genetyczna, nieuleczalna i niestety śmiertelna. Chorzy zmagają się z nią codziennie, poddając się rehabilitacji i przyjmując wiele leków, odżywek, enzymów, antybiotyków, witamin, aby optymalnie zadbać o swoje zdrowie i przedłużyć życie. Niestety kończy się ono zbyt wcześnie! Średni czas życia chorego w Polsce wynosi 18-24 lata!Walka z chorobą okupiona jest olbrzymimi wyrzeczeniami, cierpieniem i bólem. Mukowiscydozadotyka wielu układów i narządów - najwięcej problemów sprawiają zmiany chorobowe płuc, jelit, wątroby i trzustki. Niektórzy pacjenci mają więcej kłopotów z płucami inni z układem pokarmowym: każdy pacjent choruje inaczej. Niestety, obecnie nie ma skutecznej metody leczenia mukowiscydozy. Zabiegi rehabilitacyjne i leki pozwalają jedynie na przedłużenie życia i nadzieję, że w najbliższym czasie odkryty zostanie skuteczny lek. Koszty leczenia są nadal bardzo wysokie.Koszt leczenia jednego chorego dziecka wynosi 1000 do 4000 zł miesięcznie. A kosztów, jakie ponosi psychika chorego i jego rodziny, a związanych ze świadomością skutków, jakie ta choroba przynosi, nie sposób policzyć.

 

DELIOWSKA NATALIA

Nasza córka ma na imię Natalia. Urodziła się 17.06.2013 roku. Stwierdzono u niej brak ciała MODZELOWATEGO oraz nieuleczalną chorobę NEUROFIBROMATOZĘ typu 1. Nasza córeczka ma guza na prawym nerwie wzrokowym, co grozi jej całkowitą utratą wzroku oka prawego. Guz jest usadzony bardzo blisko skrzyżowania obu nerwów wzrokowych, dlatego neurochirurdzy z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, operując go, nie mogą zagwarantować, że nie uszkodzą przy tym drugiego nerwu wzrokowego, co Natalci może grozić całkowitą utratą wzroku na oba oczka. Natalia jest pod stałą kontrolą neurologa, okulisty, rehabilitantów, oraz Centrum Zdrowia Dziecka we Warszawie. Chcielibyśmy prosić Państwa o przekazywanie 1% podatku dochodowego na leczenie Natalii, a zarazem chcielibyśmy podziękować Fundacji im. Stanisławy Bieńczak za udostępnienie subkonta.

 

DŁUGOSZ KLAUDIA 

Klaudia urodziła się 30.07.2001. Od urodzenia cierpi na zaburzenie sprawności ruchowej współwystępujące z upośledzeniem umysłowym w stopniu znacznym oraz postępującym skrzywieniem kręgosłupa. We wszystkich czynnościach samoobsługowych wymaga stałej pomocy osób najbliższych. Klaudia jest pod stałą opieką specjalistyczną: neurologiczną, ortopedyczną, logopedyczną oraz wymaga stałej rehabilitacji ruchowej. Mimo swoich niedoskonałości jest dzieckiem wesołym i z zaangażowaniem uczestniczy w zajęciach nauczania indywidualnego. Jeśli chcesz pomóc Klaudii, proszę o wsparcie.

 

 

DOMIN JULKA

Jesteśmy rodzicami małej Juleczki. Julcia urodziła 31.01.2012 r. Jest wcześniakiem. Niestety urodziła się z niedotlenieniem wewnątrzmacicznym. Na wskutek tego niedotlenienia nasza córeczka choruje teraz na Mózgowe porażenie dziecięce, encefalopatię niedotleniowo-niedokrwienną i padaczkę lekooporną. Juleczka mimo skończonego roczku nie siedzi i nie trzyma nic w rączkach. Od 4 miesiąca życia córeczki jeździmy na rehabilitację, która pomalutku przynosi efekty. Do niedawna miała problem z trzymaniem główki teraz coraz lepiej ją kontroluje, próbuje podnieść się do pozycji siedzącej. Mimo to Julia jest bardzo wesołym dzieckiem, bardzo często się uśmiecha. Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy, ale żyjemy nadzieją że nasza córeczka niedługo samodzielnie usiądzie i zacznie bawić się zabawkami. Z każdym zakończonym dniem zbliżamy się do tej upragnionej chwili.

 

DOMIN MARCEL

Urodzony 19.04.2013

Schorzenie: wodogłowie

 

 

 


DUPLAGA KARINKA

Nasza córka urodziła się 18.11.2002. Ma duże problemy ze zdrowiem spowodowane przedwczesnym porodem i niedotlenieniem tj. ma zaburzenia emocji i zachowania. Zaburzone jest funkcjonowanie zarówno strefy percepcyjno-motorycznej,jak też słowno-pojęciowej, dysfunkcję pęcherza moczowego,wadę nerki lewej, somatotropinową niedoczynność przysadki mózgowej co wiążę się z dużym niedoborem masy ciała i wzrostu podajemy jej hormon wzrostu od Września 2012r. Dziewczynka jest pod ścisłą kontrolą lekarzy specjalistów takich jak Endokrynolog, Chirurg dziecięcy, Neurolog dziecięcy, Okulista. Dziękujemy Fundacji im. Stanisławy Bieńczak za możliwość bycia członkiem fundacji za udostępnienie subkonta dzięki którym możemy zbierać potrzebne pieniądze i za okazane serce ale również ludziom którzy wpłacają pieniądze dla naszej córki z całego serca dziękujemy i prosimy o dalszą pomoc i wsparcie.

 

EKIERT JAŚ

Urodzony 5.06.2013

Schorzenie: przepuklina oponowo - rdzeniowa

 

FACISZEWSKI PIOTR

Urodzony: 8.02.1994

Schorzenie: dziecięce porażenie mózgowe


FERENC PATRYK

Patryk urodził się z obustronnym niedosłuchem, który aktualnie jest w stopniu głębokim, posiada także wadę ucha wewnętrznego. Jest użytkownikiem implantu ślimakowego i wymaga ciągłej rehabilitacji słuchu i mowy. Dodatkowym wsparciem jest zakup cyfrowych urządzeń wspomagających słyszenie. Systematyczna rehabilitacja i leczenie jest szansą na dobre słyszenie i rozumienie mowy co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w przyszłości. Dziękujemy za wsparcie.FILAR ALEKSANDER

Urodzony: 6.03.2012

 

 

Pomagają nam