Zostań rodziną zastępczą

Poszukujemy rodzin, wrażliwych na krzywdę dzieci, mających otwarte serca na pomoc dzieciom, chcących podzielić się miłością z dziećmi, które z jakichś względów miłości rodziców nie doświadczyły.

Wolontariat - Dłonie Pełne Dobroci

Poszukujemy grafików, fundraiserów, fotografów, pedagogów, psychologów, socjologów, ekonomistów, tłumaczy. Młodych ludzi, studentów, bezrobotnych i pracowników. Możesz pracować w domu i poświecić nam tyle czasu, ile chcesz.

1% podatku

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak od 2004 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Dlatego też, zgodnie z Ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, każdy z Państwa może przekazać naszej Fundacji 1% podatku dochodowego należnego fiskusowi w danym roku podatkowym.

Tydzień Solidarności z Ubogim Dzieckiem

Wydarzenie to odbywa się każdego roku, na przełomie maja i czerwca. Celem przedsięwzięcia jest zgromadzenie funduszy na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci z gminy Brzozów. Wolontariusze - uczniowie szkół z Brzozowa i okolic - chodzą z puszkami i proszą o datki. Pieniądze zebrane przez wolontariuszy z danej szkoły następnie przekazywane są dyrekcji szkoły, która rozdysponowuje środki wśród dzieci.

Wyprawka na 5+

Kilka zeszytów, plecak, kolorowe kredki.... to tak niewiele, a może sprawić radość niejednemu dziecku. Ile kosztuje zakup podstawowych przyborów szkolnych, wie niejeden rodzic. Często te wydatki przekraczają możliwości finansowe rodzin.

Nowożeńcy dzieciom

Chcemy przedstawić alternatywę dla Nowożeńców, którzy zamiast przyjmować niezliczoną ilość kwiatów, mogą przyczynić się do czynienia Dobra poprzez poproszenie swoich gości, aby podczas składania życzeń podarowali np. artykuły szkolne, odzież, zabawki z przeznaczeniem na potrzeby najbiedniejszych dzieci.

Pokoloruj ich Świat

Jeżeli jesteś wrażliwy na potrzeby innych, nie jesteś obojętny na krzywdę dzieci, chcesz podzielić się tym, co posiadasz, pokoloruj życie biednych, głodnych, chorych i cierpiących dzieci.

Zbiórka materiałów budowlanych i wyposażenia

Ta forma pomocy w całości przekazywana jest na budowę, wykończenie i wyposażenie Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej w Brzozowie.

13.10.2014
Podsumowanie tegorocznej Akcji Wyprawka na 5+

Nasza Fundacja kolejny raz przygotowała pomoc w postaci wyprawki szkolnej na łączną sumę 2249,00 zł. Przeznaczona została dla 22 dzieci - uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, których rodziny są w trudnej sytuacji materialnej. Udało się to nam dzięki ofiarności narzeczonych Agnieszki i Mateusza oraz Ewy i Romana, którzy zamiast kwiatów poprosili swoich gości o podarowanie artykułów szkolnych dla biednych dzieci. Duże wsparcie otrzymaliśmy również od Zbigniewa Owsianego - właściciela Zielonej Oazy, który ofiarował dzieciom piękne plecaki.
Zakup artykułów szkolnych, szczególnie dla rodzin wielodzietnych jest dużym wyzwaniem. W plecakach, które otrzymały dzieci znalazły się zeszyty, bloki rysunkowe, techniczne, farby, piórniki, przybory do pisania, rysowania, maskotki, bajki, gry edukacyjne.
Składamy serdeczne podziękowania naszym Darczyńcom. Dziękujemy również wolontariuszom: Beacie Golonce, Beacie Szostak i Darii Prokopowicz za pomoc w przygotowaniu i rozdysponowaniu wyprawki.

02.10.2014
Podsumowanie zbiórki w SDK w Sanoku

W ubiegły czwartek uczestniczyliśmy w musicalu „Dźwięki muzyki” autorstwa Richarda Rodgersa i Oscara Hammersteina II, w reżyserii Marii Sartovej, w ramach 24 Festiwalu im. Adama Didura w Sanockim Domu Kultury w Sanoku.
Przed, w trakcie i po występie odbyła się zbiórka do puszek na rzecz wyposażenia dwóch domów w budowanej przez nas Wiosce Dziecięcej w Brzozowie. Łącza suma zebranych środków wynosi 600 zł.

09.12.2014
Podziękowania za meble

Do grona naszych Darczyńców dołączyła Firma Restol z Bratkowic. Firma przekazała nam meble do przedpokoju do dwóch domów w Wiosce Dziecięcej. Dziękujemy Pani Prezes Iwonie Szczepańskej za otwarte serce i pomoc!
Dziękujemy Pani Renacie z Jarosławia, która przekazała nam meble, którymi w najbliższym czasie umeblujemy pokoje.

Pomagają nam