Zostań rodziną zastępczą

Poszukujemy rodzin, wrażliwych na krzywdę dzieci, mających otwarte serca na pomoc dzieciom, chcących podzielić się miłością z dziećmi, które z jakichś względów miłości rodziców nie doświadczyły.

Wolontariat - Dłonie Pełne Dobroci

Poszukujemy grafików, fundraiserów, fotografów, pedagogów, psychologów, socjologów, ekonomistów, tłumaczy. Młodych ludzi, studentów, bezrobotnych i pracowników. Możesz pracować w domu i poświecić nam tyle czasu, ile chcesz.

1% podatku

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak od 2004 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Dlatego też, zgodnie z Ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, każdy z Państwa może przekazać naszej Fundacji 1% podatku dochodowego należnego fiskusowi w danym roku podatkowym.

Tydzień Solidarności z Ubogim Dzieckiem

Wydarzenie to odbywa się każdego roku, na przełomie maja i czerwca. Celem przedsięwzięcia jest zgromadzenie funduszy na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci z gminy Brzozów. Wolontariusze - uczniowie szkół z Brzozowa i okolic - chodzą z puszkami i proszą o datki. Pieniądze zebrane przez wolontariuszy z danej szkoły następnie przekazywane są dyrekcji szkoły, która rozdysponowuje środki wśród dzieci.

Wyprawka na 5+

Kilka zeszytów, plecak, kolorowe kredki.... to tak niewiele, a może sprawić radość niejednemu dziecku. Ile kosztuje zakup podstawowych przyborów szkolnych, wie niejeden rodzic. Często te wydatki przekraczają możliwości finansowe rodzin.

Nowożeńcy dzieciom

Chcemy przedstawić alternatywę dla Nowożeńców, którzy zamiast przyjmować niezliczoną ilość kwiatów, mogą przyczynić się do czynienia Dobra poprzez poproszenie swoich gości, aby podczas składania życzeń podarowali np. artykuły szkolne, odzież, zabawki z przeznaczeniem na potrzeby najbiedniejszych dzieci.

Pokoloruj ich Świat

Jeżeli jesteś wrażliwy na potrzeby innych, nie jesteś obojętny na krzywdę dzieci, chcesz podzielić się tym, co posiadasz, pokoloruj życie biednych, głodnych, chorych i cierpiących dzieci.

Zbiórka materiałów budowlanych i wyposażenia

Ta forma pomocy w całości przekazywana jest na budowę, wykończenie i wyposażenie Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej w Brzozowie.

02.10.2015
Wyprawka na 5+ podsumowanie

We wrześniu przygotowaliśmy i przekazaliśmy pomoc w postaci wyprawki szkolnej najbardziej potrzebującym dzieciom z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Dzięki wsparciu partnerów Akcji – Firmie Miriam i Zielona Oaza oraz Brzozowskiemu Ruchowi Konserwatywnemu mogliśmy przygotować plecaki wypełnione artykułami szkolnymi dla dwunastu podopiecznych – przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich. W plecakach, które otrzymały dzieci znalazły się m.in.: zeszyty, bloki rysunkowe, techniczne, farby, piórniki, przybory do pisania, rysowania, maskotki, bajki, gry edukacyjne.
Składamy serdeczne podziękowania naszym Darczyńcom oraz wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu i rozdysponowaniu wyprawki.

11.09.2015
Akcja „Bezpieczna droga do szkoły

10 września 2015 r. w wielu miastach Polski sklepy PSB-Mrówka wspólnie z Policją i szkołami podstawowymi przeprowadziły akcję „Bezpieczna droga do szkoły”.
Zorganizowano różnego rodzaju zajęcia teoretyczne jak i praktyczne dla dzieci w celu poznanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po ulicy, zwłaszcza przy przechodzeniu przez jezdnię. Do akcji włączyła się również PSB Mrówka Brzozów oraz Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak.

05.10.2015
Dziękujemy za wsparcie

Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie wsparli naszą działalność i wyposażanie domów w Wiosce Dziecięcej.
Dziękujemy Firmom: Wicked Software z Krakowa, Transirma z Lutczy, Solbet Kolbuszowa, Bruk – Bet z Niecieczy, Zaltech z Rzeszowa oraz indywidualnym i stałym Darczyńcom.

Pomagają nam