Zostań rodziną zastępczą

Poszukujemy rodzin, wrażliwych na krzywdę dzieci, mających otwarte serca na pomoc dzieciom, chcących podzielić się miłością z dziećmi, które z jakichś względów miłości rodziców nie doświadczyły.

Wolontariat - Dłonie Pełne Dobroci

Poszukujemy grafików, fundraiserów, fotografów, pedagogów, psychologów, socjologów, ekonomistów, tłumaczy. Młodych ludzi, studentów, bezrobotnych i pracowników. Możesz pracować w domu i poświecić nam tyle czasu, ile chcesz.

1% podatku

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak od 2004 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Dlatego też, zgodnie z Ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, każdy z Państwa może przekazać naszej Fundacji 1% podatku dochodowego należnego fiskusowi w danym roku podatkowym.

Tydzień Solidarności z Ubogim Dzieckiem

Wydarzenie to odbywa się każdego roku, na przełomie maja i czerwca. Celem przedsięwzięcia jest zgromadzenie funduszy na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci z gminy Brzozów. Wolontariusze - uczniowie szkół z Brzozowa i okolic - chodzą z puszkami i proszą o datki. Pieniądze zebrane przez wolontariuszy z danej szkoły następnie przekazywane są dyrekcji szkoły, która rozdysponowuje środki wśród dzieci.

Wyprawka na 5+

Kilka zeszytów, plecak, kolorowe kredki.... to tak niewiele, a może sprawić radość niejednemu dziecku. Ile kosztuje zakup podstawowych przyborów szkolnych, wie niejeden rodzic. Często te wydatki przekraczają możliwości finansowe rodzin.

Nowożeńcy dzieciom

Chcemy przedstawić alternatywę dla Nowożeńców, którzy zamiast przyjmować niezliczoną ilość kwiatów, mogą przyczynić się do czynienia Dobra poprzez poproszenie swoich gości, aby podczas składania życzeń podarowali np. artykuły szkolne, odzież, zabawki z przeznaczeniem na potrzeby najbiedniejszych dzieci.

Pokoloruj ich Świat

Jeżeli jesteś wrażliwy na potrzeby innych, nie jesteś obojętny na krzywdę dzieci, chcesz podzielić się tym, co posiadasz, pokoloruj życie biednych, głodnych, chorych i cierpiących dzieci.

Zbiórka materiałów budowlanych i wyposażenia

Ta forma pomocy w całości przekazywana jest na budowę, wykończenie i wyposażenie Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej w Brzozowie.

11.03.2015
Wykaz potrzebnego wyposażenia do dwóch domów w Wiosce Dziecięcej

Zachęcamy do przekazania bądź zakupu ostatnich już elementów wyposażenia dwóch domów w Wiosce Dziecięcej.
Wszystkim Firmom i osobom prywatnym, które do tej pory nam pomogły serdecznie dziękujemy. Każdemu, kto jeszcze odpowie na nasz apel, już teraz z całego serca dziękujemy!

26.02.2015
Koncert charytatywny na rzecz Wioski Dziecięcej - relacja

21 lutego w I LO w Brzozowie odbył się koncert charytatywny, na którym wystąpili raperzy Rete i Tadek. Dochód ze sprzedaży biletów został przekazany na rzecz Wioski Dziecięcej. Prezes Fundacji, Pan Andrzej Bieńczak przybliżył ideę Wioski, zachęcał też młodych ludzi, aby w przyszłości zostali wolontariuszami pomagającymi dzieciom w nauce i rozwijaniu ich pasji.
Artyści zaprezentowali utwory o tematyce patriotycznej. Przywoływali fakty historyczne, które przez wiele lat próbowano zataić lub fałszować. Mówili między innymi o takich postaciach jak Inka, czy rotmistrz Witold Pilecki, o Żołnierzach Wyklętych, Państwie Podziemnym.
W koncercie uczestniczyło wielu młodych ludzi, dla których sprawy państwa i narodu nie są obojętne. Dzięki tego rodzaju wydarzeniom mogą oni w sposób oryginalny i prawdopodobnie dla wielu ciekawszy niż wiedza książkowa poznać prawdę o czasach, gdy za ojczyznę przelewano krew.
Serdecznie dziękujemy Panu Arturowi Szczepkowi oraz organizacjom: Ruch Narodowy Brzozów, Młodzież Wszechpolska Brzozów, Narodowy Brzozów za zaproszenie i przekazanie wpływów ze sprzedaży płyt i gadżetów patriotycznych.
Relacja zdjęciowa i film z koncertu www.facebook.com/pages/Ruch-Narodowy-Brzozów/352839741564095
Zapraszamy do obejrzenia!

04.03.2015
PODZIĘKOWANIA ZA WSPARCIE WYPOSAŻANIA WIOSKI

Składamy serdeczne podziękowania Firmom: Bog – Fran z Raniżowa za podarowanie mebli – komody, szafy, regały do wszystkich pokoi dziecięcych w Wiosce, Firmie Piętrus z Grzybna za podarowanie łóżek piętrowych, Bankowi BZ WBK o/Krosno za podarowanie mebli biurowych. Dziękujemy także Firmie Bruk-Bet z Niecieczy, Nadleśnictwu Brzozów za wsparcie finansowe w wyposażaniu pomieszczeń.
Gorąco dziękujemy indywidualnym Darczyńcom za pomoc materialną oraz wsparcie finansowe naszych działań.
Do zakończenia obecnego etapu prac potrzebujemy jeszcze m.in.: luster łazienkowych, lodówki, kompletów garnków, zastaw stołowych, kubków, sztućców, pościeli, kołder, poduszek, dywaników, małego AGD.
Zapraszamy do wspierania tego wyjątkowego dzieła.
Chcemy, aby osierocone dzieci, dotknięte problemami ubóstwa, przemocy, chorób i cierpienia mogły wychowywać się w prawdziwych rodzinach w poczuciu bezpieczeństwa, bez obaw o jutro. Naszym celem będzie ukształtowanie w wychowankach pozytywnej postawy wobec zróżnicowania kulturowego i rasowego oraz niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo.
Obecnie kończymy wyposażanie budynków w niezbędne meble i sprzęt. W najbliższym czasie rozpoczyna się także szkolenie kandydatów na rodziców zastępczych.

Pomagają nam